Krátké seznámení

PubliX je moderní redakční systém určený pro vzdálenou správu dynamických internetových stránek. Za jeho pomoci můžete z libovolného místa na internetu bezpečně a rychle měnit obsah a formu Vašich internetových stránek. Při vývoji byl kladen důraz jak na intuitivní a snadné ovládaní, tak i na vysokou míru spolehlivosti a zatížitelnosti. Právě proto vyhoví požadavkům pro nasazení od nejmenších firemních prezentací, přes rozsáhlé často navštěvované stránky měst obcí, úřadů atd., až po největší internetové a intranetové informační systémy s centralizovanou správou více informačních zdrojů.

Základní myšlenkou práce s redakčním systémem je minimalizace požadavků na znalosti, technické i programové vybavení jeho uživatelů a minimalizace časové náročnosti procesu publikování. Pro jeho provoz není nutné na straně správců a redaktorů instalovat žádný software, plně postačí internetový prohlížeč. Pro tvorbu i velmi složitých stránek není vůbec nutná znalost jazyka HTML ani jiných internetových technologií. Zjednodušeně řečeno, kdo umí poslat e-mail, umí ovládat i PubliX.

Aktuální informace. V dnešní době většina uživatelů očekává že na internetu nalezne pokud možno co nejnovější informace. PubliX Vám kromě on-line publikovaní nabízí i další funkce, které usnadní postup jak uživatelům tyto informace předat. Díky možnosti podrobně nastavovat práva redaktorů, umožňuje do procesu publikování zapojit i velké množství oprávněných osob a tím udržovat i rozsáhle informační struktury stále aktuální. Dokáže sám vyhledat a upozornit na novinky na stránkách, najít informace o které je nevetší zájem, nebo dokonce pravidelně informovat uživatele přímo na jejich počítačích. Díky fulltextovému prohledávaní v celém obsahu stránek, uživatel snadněji a rychleji najde konkrétní informaci.

Přístupnost webových stránek se v poslední době začíná prosazovat ve stále širší míře. Přitom nejde jen o to stránky zpřístupnit pouze zrakově postiženým, ale všem kteří mohou být omezeni například i po stránce technické. Systém PubliX se snaží těmto požadavkům v co největší míře vyhovět a jeho nepřetržitý vývoj tento trend stále velmi pozorně sleduje.